Dušan

 Dusan

 

 

Dušan (1987), Košice

Môj strýko pracoval pre Sagius Uitzenders v Holandsku a odporučil mi to. Prial som si, aby som sa dostal do Holandska, pretože som chcel mať lepší život, chcel som sa učiť a vidieť iné krajiny ako Slovensko. Kontaktoval som p. Schwarzbachera a po pohovore s ním to už išlo rýchlo, dostal som ponuku práce a letenku a druhý deň som letel do Amsterdamu. Bolo to jednoduché a rýchle.

Momentálne mám prácu, ktorá nie je úplne najčistejšia. Pracujeme s pieskom a chemikáliami, ale páči sa mi to. Pracujem ako jadrár, niekedy to vyzerá, že to je to nudná a monotónna práca, ale ja som vždy premýšľal nad výsledkom mojej práce. Jedného dňa môj produkt bude súčasťou krásneho a drahého auta a naozaj som na to hrdý. Od prvého okamihu, ma prekvapuje aj správanie Holanďanov. Sú veľmi otvorení a správajú sa veľmi slušne ku všetkým ľuďom, mimo prácu, ale aj v práci, sú veľmi priateľskí. Jednoducho: môj šéf nikdy na mňa nekričí.

Čo sa týka mojej práce, ďalšou súčasťou je aj prístup a služby mojej spoločnosti. Keď som prišiel do Holandska, zariadili mi bývanie, cestovanie do práce, takže som nemal problém, že si musím niečo zháňať alebo zariadiť. To, čo už tiež beriem ako automatické je, že som nikdy problémy s výplatami, idú pravidelne na môj účet každý týždeň a ja mám každý týždeň prehľad o mojich príjmoch vďaka každo-týždennej výplatnej páske. Som už v Holandsku po dobu 2 rokov a nikdy som nemal výplatu príliš neskoro, a takisto mi nikdy nechýbala.

Najväčší rozdiel pri porovnávaní so slovenskými zamestnávateľmi je ale v súkromnom živote. Sagius je spoločnosť, ktorá mi doslova pomohla pracovať na svojom sne. Zariadili pre mňa stretnutie s holandským futbalovým klubom Esto Bodegraven a dnes vďaka nim môžem hrať futbal ako riadny holandský registrovaný licencovaný futbalista. Vďaka svojej práci v Holandsku som schopný naplniť aj moje ďalšie sny, môžem cestovať, môžem hrať futbal a môj život je na najlepšej úrovni, akú som kedy zažil.

Zo všetkých týchto dôvodov chcem zostať v Holandsku, tak dlho, ako je to možné. Mám rád svoju prácu, mám rád všetky výhody spojené s mojou prácu a som naozaj rád v tejto priateľskej a otvorenej zemi. 

Er zijn in deze categorie momenteel geen vacatures beschikbaar

Toto je vaša šanca!

Prihláste sa tu a nájdite si najlepšie technické zamestnanie v Holandsku!
U nás nebudete nikdy platiť, nemáme žiadne poplatky za registráciu, ani za sprostredkovanie práce!